Bloguj sobie I tak nie będziesz tak dobry jak ja

Który bank jest dla mnie najlepszy?

Ojciec 14.12.2020

Przedstawiamy krótkie wprowadzenie do tematu bezpieczeństwa w instytucjach finansowych.

Jaki jest cel instytucji?

Instytucja to grupa firm, które poprzez wspólną własność kontrolują cały aparat finansowy. Innymi słowy, bank jest właścicielem firmy - pożyczkobiorcy mają ryczałt, a wiele innych firm prywatnych - inwestorzy posiadają pewną kwotę, a spółka publiczna - cała reszta to własne firmy.

Dlaczego banki chcą kontrolować aparat finansowy?

Bo jeśli nie, nic się nie stanie! Jednocześnie banki też chcą się zabezpieczyć - jeśli nie, to przedsiębiorcy stracą wszystkie pieniądze.

Jakie są przepisy?

Przepisy są proste - mówią, że banki mogą stworzyć tylko jeden wniosek kredytowy, ale pozwalają na wiele możliwych kombinacji. Nie można łączyć wielu pożyczek, czyli na przykład pieniędzy w różnych bankach. Ponieważ jednak banki cały czas tworzą wnioski, bardzo trudno jest określić maksymalną możliwą kwotę kredytu.

Jak mogę liczyć na twoją pomoc?

Jak wiadomo, żaden podmiot nie jest w stanie udzielić pomocy - każdy bank sam decyduje, do którego banku się zwróci. To jest powód dla okrągłych banków - każdy bank ma swój udział w całkowitym koszcie kredytu. Z tego powodu metoda weryfikacji nie jest doskonała. Zawsze jest jednak opcja - zawsze możesz poprosić o decyzję kredytową w banku.

Przy podejmowaniu decyzji o pożyczce bardzo ważne jest wyliczenie kosztów: nie ma konieczności podejmowania ostatecznej decyzji w ostatniej chwili, co oznaczałoby stratę czasu. Pamiętaj też, że bank nie musi prosić Cię o decyzję kredytową - jeśli zdecydujesz się tego nie robić, to będzie dlatego, że nie ocenia zdolności kredytowej jako całości.

Warto też rozważyć alternatywy - nie tylko dla samego banku. Decyzja kredytowa może się różnić w zależności od tego, z którymi przedstawicielami banku będziesz miał najbardziej bezpośredni kontakt: pożyczki gotówkowe czy porównywarki kredytów.

Co jeśli nie mam negatywnej historii kredytowej?

Jeśli nie miałeś negatywnej historii kredytowej w ciągu ostatnich trzech lat, nie będziesz kwalifikować się do pożyczki. Nie oznacza to jednak, że nie odpowiadasz za jakiekolwiek zobowiązania: nadal możesz wziąć pożyczkę, tak jak kartę kredytową.

Skąd mam wiedzieć, czy kwalifikuję się do pożyczki, czy nie?

Sposobów sprawdzenia jest kilka: możesz zgłosić dochody do Urzędu Skarbowego (lub raport CODZIENNY, czyli bez parabanków), możesz sprawdzić stan konta w banku centralnym, możesz sprawdzić stan konta w instytucji finansowej, lub możesz sprawdzić wyciąg z konta. Niektóre instytucje umożliwiają sprawdzenie historii kredytowej w aplikacji mobilnej.

Który bank jest dla mnie najlepszy?

Istnieje wiele banków oferujących pożyczki gotówkowe. Osobiście wybieram bank, który ma dobrą historię kredytową i oferuje najniższe oprocentowanie. Oczywiście ta druga opcja jest otwarta dla wszystkich banków, ale ma wiele zalet:

jest korzystniejszy pod względem oprocentowania, ale prawdą jest też, że oprocentowanie pożyczek pozabankowych jest wyższe niż pożyczek udzielanych przez banki.

jest korzystniejszy pod względem oprocentowania, ale prawdą jest też, że oprocentowanie pożyczek pozabankowych jest wyższe niż pożyczek udzielanych przez banki. oferta wygody jest jasna - możesz wybrać kredyt w najatrakcyjniejszej ofercie, oprocentowanie oprocentowania ustalane jest według formuły DZIENNIE.

Należy docenić, że powyższa formuła nie jest wskazówką: czasami pożyczka jest lepiej zabezpieczona inaczej niż w formule DAILY. Jeśli więc stajesz przed wyborem między dwiema różnymi ofertami, powinieneś wybrać taką, której możesz zaufać.

Jednocześnie jednak należy zadbać o to, aby wybrać najlepszy dla siebie kredyt: jeśli tego nie zrobisz, to nie będziesz w stanie w pełni skorzystać ze wszystkich zalet kredytu gotówkowego i takie właśnie jest porównanie pożyczki oferta stron internetowych.

Jak można porównać witrynę porównawczą?

Porównania są bardzo ważną cechą udostępniania stron internetowych porównujących pożyczki. Fakt, że dwie lub trzy firmy są takie same pod względem ceny, jakości i wydajności, jest okazją do wszelkiego rodzaju mylących porównań. Cóż, to są porównania, które i tak warto zrobić:

a) porównanie cen i wydajności. Jeśli porównywarka internetowa oferuje porównanie dwóch firm, prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że strona porównawcza opiera się na porównaniu cen i wydajności. Jeżeli porównywarka internetowa nie porównuje np. Dwóch firm, jednej opartej na kredytach gotówkowych, a drugiej na ubezpieczonych depozytach, to prawdopodobnie opiera się na szacunkowych kwotach i nie daje rzetelnej oceny.

  • b) porównania kwot i celów
Tagi: inwestowanie