Bloguj sobie I tak nie będziesz tak dobry jak ja

Blockchain - synchronizacja blockchain

Ojciec 14.12.2020

Polecane: https //klinkierbud.pl

Nie bylibyśmy w stanie w pełni odpowiedzieć na pytanie "jak działa Bitcoin?" Bez wyjaśniania, kto i jak rejestruje transakcje w bloku i buduje z nich łańcuch bloków? Odpowiedź brzmi: górnicy. Nie mówimy o tradycyjnej branży wydobywczej, ale o cyfrowym wydobywaniu z wykorzystaniem urządzeń o dużej mocy obliczeniowej. Aby sieć była bezpieczna i działała prawidłowo, potrzebuje mocy obliczeniowej do rozwiązywania problemów matematycznych o dużej złożoności. Musi być praca dla sieci, co też jest łatwe do potwierdzenia - dowód pracy.

Cyfrowym górnikiem może zostać każdy, wystarczy mieć odpowiedni sprzęt. To dzięki górnikom transakcje mogą być dokonywane w sieci. Za swoją pracę sieć nagradza cyfrowych kopaczy nowymi bitcoinami (na dzień pisania tego artykułu jest to 12,5 BTC na blok) - tak powstają nowe bitcoiny. Jak już wiesz z poprzedniego artykułu, można stworzyć ograniczoną ilość bitcoinów - do 21 milionów. A jeśli wszystkie zostaną usunięte? W jaki sposób górnicy zostaną nagrodzeni za utrzymanie sieci?

To proste, sieć powstrzyma górników od prowizji za transakcje.

Blockchain - synchronizacja blockchain

Jak już wiemy, wszystkie transakcje dokonywane w sieci zapisywane są w blokach tworzących blockchain. Zadaniem górnika jest "przełamanie bloku", czyli rozwiązanie problemu kryptograficznego generowanego przez sieć w oparciu o funkcję skrótu SHA-256.

  • Krótko mówiąc, jest to:
  • Obliczanie funkcji skrótu z danego bloku danych;

Obliczenie aktualnego celu na podstawie poziomu trudności zapewnianego przez sieć, tj. mi. miara tego, jak trudno jest znaleźć nowy blok;

Sprawdzanie, czy wartość skrótu dla bloku jest mniejsza niż bieżący cel.

Obecna trudność w kopaniu praktycznie uniemożliwia "wydobycie solo", dlatego górnicy cyfrowi podłączają swoje maszyny do kopalni, zwanych również basenami minigowymi. Górnik (a raczej kopalnia), który jako pierwszy obliczy prawidłowy blok, informuje o tym resztę sieci. Pozostałe węzły sieci sprawdzają te obliczenia. Po weryfikacji górnik jest nagradzany określoną liczbą bitcoinów i wszystkimi opłatami transakcyjnymi z bloku. Blok z transakcjami użytkownika jest dodawany do łańcucha bloków. W ten sposób do łańcucha bloków jest dodawanych więcej bloków, z których każdy jest powiązany z poprzednim.

Sieć bitcoin to samoregulująca się sieć, która utrzymuje z góry określone parametry. Jeśli liczba górników lub moc urządzeń wydobywczych wzrośnie, bitcoiny nie będą wydobywane szybciej.

Nikt nie kontroluje sieci bitcoin. To Ty, komputer, masz kontrolę nad swoimi środkami. Celem sieci bitcoin nie jest utrzymanie korzystnej równowagi między Tobą a innymi użytkownikami sieci, ale zapewnienie najlepszej możliwej obsługi. Jeśli masz pytanie dotyczące bitcoinów lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami i odwiedź sieć Bitcoin w jej aktualnym stanie.

Jak działa Bitcoin?

Każda cyfrowa moneta jest połączona w systemie z kluczem publicznym ECDSA (kryptografia krzywej eliptycznej). Po ich wydaniu odbiorcy adresów są zobowiązani do podpisania publicznego oświadczenia wskazującego, że nie są upoważnieni do otrzymywania bitcoinów. Możliwość cyfrowego podpisania dowolnego bloku oznacza, że ​​nie możemy wycofać ani zmienić naszych bitcoinów

Polecane: tworzenie stron internetowych chełm

Tagi: kryptowaluty